Výstup na Ostrô

24. – 25. august 2012

Pri príležitosti výročia SNP Lyžiarsky klub v Bielom Potoku zorganizoval v dňoch 24. a 25. augusta 2012 tradičný výstup na Ostrô. Vrchol na juhovýchodnom okraji Ružomberka zohral významnú úlohu v bojoch počas Slovenského národného povstania.

V piatok 24. augusta účastníci výstupu strávili noc pri vatre pod vrcholom Ostrého na poľane Polianky. Teplú letnú noc pri vatre a hudbe si vychutnávalo okolo 43 turistov. Samozrejme, tak ako po minulé roky osádku stanového tábora  tvorili oteckovia  a ich ratolesti. Tento rok prišlo až 16 detí. Pre deti boli pripravené rôzne zábavné aktivity, ako skok do sena, preskakovanie vatry, opekačka. Tí najstatočnejší o polnoci podstúpili skúšku odvahy a podnikli nočný útok na vrchol Ostrého. Po strašidelnej ceste nakoniec premohli svojich strašiakov a dobili vrchol. Úlohu splnilo 9 detí Kristínka, Erika, Francisca, Darinka, Zuzanka, Nikolka, Paťka, Jojo. Za odvahu si zaslúžia pochvalu.

Na druhý deň v sobotu 25. augusta o 12.00 hod. sme podnikli útok na vrchol spolu s ostatnými. Celkovo prišlo viac ako 90 účastníkov.  Pre všetkých, ktorý nelenili doma ale prišli  a vykonali niečo pre zdravie, Lyžiarsky klub pripravil v areáli  pri lyžiarskom vleku občerstvenie a guláš.

Pozrite si plagát ku akcii

Pridaj komentár